Proč nadační fond?nfzz zdenka

Radost, zdraví, láska… tři slova, která symbolizují to, co si ve svém životě přejeme nejvíce.

Ne všichni jsme ale plni zdraví, síly a elánu.
Ne každý z nás má to štěstí a vyrůstá v harmonickém prostředí obklopen lidmi, které má rád a kteří ho mají rádi.
Teprve když je něco špatně, uvědomíme si, že nic není samozřejmostí.
Žijeme v dynamické době, úspěch je měřen penězi, popularitou.
Čas jsou peníze.
Zkusme se na chvíli zastavit a udělat něco pro ty druhé.
A tím vlastně i pro sebe – pro pocit, že nás tato „dynamická” doba ještě úplně nepohltila...
Proto tento nadační fond.

2. MŠ Dobříš

Děti z 2. MŠ Dobříš mají naše město jako dlani

.

Budova jedné z dobříšských mateřských škol ještě více zkrásněla. Děti tak budou moci každý den chodit okolo významných míst z našeho města. Na fasádě však najdete i jednu neméně významnou osobnost z našeho okolí …

Img 0420

Symbolickou pásku k nové fasádě 2. mateřské školy přestřihla paní Zdeňka Žádníková z nadačního fondu, paní Markéta Čermáková za Město Dobříš a paní ředitelka školky Růžena Chovanečková

Nadační fond Zdeňky Žádníkové vybral 35 tisíc korun na nové hřiště 2. MŠ

.

přidáno: 31. 03. 2016
V sobotu 19. března 2016 se Zrcadlovým sálem na Zámku Dobříš rozezněl zpěv skupiny Gentlemen Singers proložený recitací básní z díla Zdeňky Žádníkové Hra na anděla za klavírního doprovodu Lukáše Čermáka. Výtěžek z benefičního koncertu poputuje na stavbu nového hřiště 2. mateřské školy Dobříš.

1 benefice

Na tomto místě by mělo vzniknout dětské hřiště I foto: archiv ZŽ

2. MŠ Dobříš

.

(zahájení červenec 2008 – předání prosinec 2008)

Mám rád pohádky od Jana Wericha. Obzvlášť tu, kde se objasňuje, zda v Dejvicích lidé dávají více a jestli si v Hrdlořezech řežou hrdla. A tak mě napadlo jak to asi bude v Dobříši. Jestli tam budou všichni dobří a nebo jestli název jenom klame.

První člověk, kterého jsem viděl byla paní řídící 2. MŠ Růžena Chovanečková. Změřila si mě přísným pohledem a název města se okamžitě nahnul k té druhé poloze. Práce začala v létě 2008 a velmi brzy se ukázalo, že nejen paní řídící ale všichni kdo v 2. MŠ pracují, dělají názvu města tu nejlepší vizitku.

Výborná spolupráce se všemi, kdo ve školce pracují, přinášela mnoho tvůrčích námětů pro nástěnné malby. Paní učitelky vše braly s nadhledem a dokázaly se zasmát i tomu, že na stejné nástroje jak to dělají ony s dětmi, hrají na obrázcích myši, sloni nebo opice.

Nejen prací je člověk živ, a tak bych chtěl velmi poděkovat paní školnici Matějkové a jejímu týmu, který mi vytvořil velmi příjemné a vlídné prostředí. Jedinou skvrnou na všem bylo pro mě smrtící časné vstávání. V tom mi pomáhalo ranní tornádo v podobě paní kuchařky, jejíž energie se v tuto denní dobu dá jen velmi těžko pochopit.

Malování skončilo v prosinci 2008 a na závěr mohu říct: „Bylo mi potěšením zanechat vizitku nadačního fondu i v Dobříši“.

Libor Šrklík

Fotogalerie zde.

United Kingdom best betting sites with gbetting.co.uk