Nemocnice Ostrava - Dětské popáleninové centrum - předání

.

Tisková zpráva NFZZ

 1. listopad 2018   byl ve znamení OSTRAVY. Předávali jsme Dětské popáleninové centrum ve Fakultní nemocnici v Ostravě. Při této příležitosti byla Zdeňka Žádníková s Liborem Škrlíkem hosty Dobrého rána na České televizi.

 Resized 20181101 083207005

 

Sestříhaný záznam zde:

 

 

Oddělení popálenin je určeno pro děti všech věkových skupin a ženy.  Výzdoba se týkala společné chodby, převazovny a pokojů. Předání proběhlo za účasti našich milých sponzorů:  společnosti DERMACOL - do Ostravy přijela marketingová ředitelka Valeria Gazdová a za značku Blancheporte by Magnet z portfolia firmy PackWay si předání nenechal ujít ředitel a spolumajitel v jedné osobě Petr Wagner.

 DSC0762

 DSC0765

 DSC0705

 

Děkujeme rovněž oběma společnostem za tradiční krásné dárky pro zdravotnický personál. Všem udělaly velkou radost.

 DSC0661

K projektu samotnému , centrální chodbu jsme řešili  ve spolupráci se staniční sestrou paní Dufalovou a jejím týmem. Celkové barevné pojetí, jednotlivé motivy i barevnost a tvary nové podlahové krytiny, která byla součástí celé proměny.

Hlavní motivy – Noemova archa, ponorka Nautilus a mapa hvězdné oblohy jsou vyrobeny z MDF desek. Malba je oživena frézováním a vrstvením, čímž působí plastičtěji a je zajímavější pro menší děti. Povrchová úprava působí na dotek velmi příjemně  a zároveň splňuje všechny hygienické předpisy. Součástí jsou i oblíbené prvky Lokki. Desky jsou doplněny několika nástěnnými malbami s vodními a regionálními motivy – FC Baník,zajímavosti z Ostravska či budova radnice s výškometrem a šířkometrem.:) což je celosvětová novinka. Nedoporučujeme se měřit po obědě a zákusku.:)

10

09

34

 DSC0672

 Do výzdoby jsme zahrnuli i požadavky zdravotníků. Např.jedna stěna je vytvořena jako galerie fotografiíí, pořízených nemocniční fotografkou paní Malou. Její práce  jsme nechali graficky upravit a přetisknout nejnovější technologií přímo na plastové desky.

21

 Stejným způsobem jsou vyrobeny i cedulky na označení pokojů. Dále jsme zajistili polopropustné samolepky na dveře a okénka u sesterny a klasické samolepky na dveře.

Detaily 12

37

Část chodby zdobí zábavně-preventivní komiks Mudrovinky, který lze pomocí aplikace shlédnout i na mobilním telefonu  v animované podobě s dabingem Zdeňky Žádníkové a hudbou houslového virtuosa Jaroslava Svěceného . Novinkou je i možnost  číst komiks v angličtině. Dále jsme na chodbě instalovali magnetické nástěnky a s variabilními fotografiemi a jmény zaměstnanců.

Detaily 09

 

 

 

 08

Převazovna -   výzdobu tvoří dvě nástěnné malby. Jedna na stropě – hlavní motiv papírový drak. Na stužkách jeho ocasu jsou jednoduché symboly- motýl,veverka,písmenka nebo čísla. Ty slouží k zabavení dítěte, ležícího na lůžku.  V průčelí převazovny je motiv navazující na draka. Obě malby působí celistvě a celkově zateplují  prostor.

25

27

Pokoj – výzdoba je tvořena s ohledem na vybavení závěsnými obrázky. Jednotlivé motivy si vybraly sestry z našeho katalogu. Jedná se o samolepky na překližce,která je prošroubována závěsným systémem.Jednotlivé obrázky jsou vyřezány laserem.

Spolupráce se zdravotníky byla opět úžasná! Spousta nápadů vzešla od sestřiček i lékařů a jsme moc rádi, že jsme opět udělali velký kus práce. 

 DSC0745

 

Závěrem stav před realizací a po ní.

dvojice PŘED A PO 01

 dvojice PŘED A PO 02

dvojice PŘED A PO 03

dvojice PŘED A PO 04

 dvojice PŘED A PO 05

new dvojice PŘED A PO 06

 

Video z předávání.

Fotogalerie z předávání zde.