Celé Česko čte dětem®

.

U Velblouda se četlo

V sobotu 30. ledna odpoledne se uskutečnilo druhé veřejné čtení 3. ročníku projektu Celé Česko čte dětem®. Malé posluchače spolu s jejich rodiči přivítala dobříšská kavárna „Velbloud Café“. Hostem byla herečka Zdeňka Žádníková-Volencová, která se tentokrát představila jako spisovatelka a autorka velice pěkné knihy „Ve znamení motýla“. Její autorské čtení malé posluchače přímo ohromilo. Jako v každé správné pohádce, tak i v této, zvítězilo dobro. Ovšem strastiplná pouť dvou holčiček Andrejky a Janinky k přemožení obávaného Slizráda a jeho Orlohadů vyžadovala hodně odvahy a sesterské lásky. Ovšem nebyly v tom samy. Průvodcem jim byl Růžovec. Pomáhaly i jiné fantazijní postavičky jako létající Jelenopes, Kozoroh a další tvorové.
V závěru podvečera byla kniha pokřtěna dětským šampaňským, které sponzorovala sama autorka knihy. Kmotry se staly děti, které popřály knize svým polibkem šťastnou cestu k ostatním čtenářům.
Při autogramiádě mohly děti získat podpisy do právě zakoupených knih nejen od autorky, ale i výtvarníka knihy Ivo Chvátila. Malí posluchači v doprovodu svých rodičů odcházeli s úsměvem na rtech a příjemným pocitem v srdíčku. Akci navštívilo 60 dětí a dospělých.
Veškerý zisk z prodaných knih podpoří Nadační fond Zdeňky Žádníkové. Například v Dobříši se děti v II. mateřské škole u kina pohybují v prostředí krásných nástěnných maleb, které sponzoroval a zprostředkoval právě NFZŽ
Marie Švehlová, www.knihovna.dobris.net

01a

02a

03a