Známá herečka vzala Pardubice útokem

14.11.2007
PARDUBICE - Doslova útokem vzal v úterý Nadační fond Zdeňky Žádníkové Volencové Pardubice. Nejprve jeho zástupci v čele s populární herečkou známou z televizního seriálu Velmi křehké vztahy (VKV) zavítali do dětského oddělení krajské nemocnice, jemuž předali nástěnné malby.
Poté se přesunuli do Galerie GONG, kde byla zahájena prodejní výstava Pardubické variace. „Návštěvníci tu mohou spatřit obrazy malíře a animátora Libora Škrlíka, fotografie Aleny Hrbkové, které vznikly ve spolupráci s kadeřnicí Blankou Haškovou známou z pořadu Vypadáš, skvěle! a maskérem Zdeňkem Klikou, jenž pracoval například na filmech Tmavomodrý svět, Vratné lahve či Mazaný Filip a nyní se podílí i na Velmi křehkých vztazích,“ konstatovala Zdeňka Žádníková Volencová.

Ta se v Pardubicích představila také v roli členky komorního sdružení příčných fléten Syrinx. V Galerii GONG dokonce se zpěvákem Martinem Maxou v zádech! „To se nám jen tak nepoštěstí,“ usmála se nad rádiovou kulisou, která její vystoupení s laureátkou Pražského jara Magdalenou Bílkovou doprovázela.

„Libor Škrlík měl na své obrazy šibeničně krátkou dobu. Zároveň totiž dokončoval malby na dětském oddělení pardubické nemocnice. Dala jsem mu za úkol, aby do osmi do večera dělal tam a on pak do jedné do rána pokračoval s obrazy na tuto prodejní výstavu, jejíž výtěžek bude věnován na charitativně zaměřené projekty našeho nadačního fondu,“ podotkla známá herečka, která se pak přemístila do Kulturního domu Hronovická, kde uváděla besedu s herci VKV Martinem Zounarem a Petrou Špindlerovou.

Tomáš Dvořák