Pardubickou nemocnici mám nejradši

Pardubice/Veská - 28.8.2009

V ambulanci Pardubické krajské nemocnice a Dětském centru Veská u Sezemic byly v pátek slavnostně předány do užívání nástěnné malby, které díky nadačnímu fondu herečky Zdeňky Žádníkové – Volencové realizoval chrudimský výtvarník Libor Škrlík.
Tato práce mi dává obrovskou duševní sílu. Je to věc, která se nedá nikde koupit, ale přitom člověka ohromně obohatí,“ svěřil se Libor Škrlík, v jehož světě, kterým tak rád těší nejen děti, převládají hlodavci, létavci a další bytosti. „Jsou to nádherné postavičky,“ konstatovala známá herečka Zdeňka Žádníková – Volencová, jejíž nadační fond tyto projekty realizuje.

„Vždycky se těším na proměnu, která nastane, když třeba čekárna u pana doktora, v níž se občas krčí Krteček nebo přilepená pampeliška, prokoukne tou nádhernou malbou plnou myšiček řídících kabriolet či houpajících se housenek, které si vzájemně telefonují,“ poznamenala hvězda seriálu televize Prima Velmi křehké vztahy, podle níž tu chrudimský výtvarník opět odvedl velký kus práce.

„Byla to dřina. Právě v ambulanci dětské chirurgie pardubické nemocnice tvořil na kachličky, které se musely obrousit, speciálně namalovat a také nalakovat, aby byla životnost maleb ještě větší. Přece jen děti, když se jim něco líbí, tak si na to rádi sáhnou, a to malbám moc neprospívá,“ prohlásila Zdeňka Žádníková – Volencová.

„Jsem ráda, že když jsme do čekárny vstoupili, tak bylo vidět, že děti malby zaujaly,“ pokračovala seriálová Ivana Kučerová Hrušková.

„Působil jsem tu několik měsíců za provozu, když jsem se zde střídal se zdravotníky. Reakce byly hodně příjemné a dodávaly mi elán. Nejde o to, aby mi někdo plácal po ramenou, ale stačí jedna věta a člověku se najednou do práce chce daleko víc. I proto byla práce v pardubické nemocnici velmi milá,“ přiznal Libor Škrlík.

„Navíc jsem si tady za dva měsíce práce vybudoval docela slušný fanklub s věkovým průměrem zhruba šedesát let,“ podotkl výtvarník, který kromě ambulance dětské chirurgie zkrášlil také pooperační místnost dětské chirurgie a další nemocniční oddělení včetně „jipky“.

„Jako pravá Hradečačka musím přiznat, že pardubická nemocnice je mou vůbec nejmilejší. Vstřícnost k našim projektům tu byla obdivuhodná,“ uzavřela známá herečka.

 

Tomáš Dvořák- Pardubický deník