Proč nadační fond?nfzz zdenka

Radost, zdraví, láska… tři slova, která symbolizují to, co si ve svém životě přejeme nejvíce.

Ne všichni jsme ale plni zdraví, síly a elánu.
Ne každý z nás má to štěstí a vyrůstá v harmonickém prostředí obklopen lidmi, které má rád a kteří ho mají rádi.
Teprve když je něco špatně, uvědomíme si, že nic není samozřejmostí.
Žijeme v dynamické době, úspěch je měřen penězi, popularitou.
Čas jsou peníze.
Zkusme se na chvíli zastavit a udělat něco pro ty druhé.
A tím vlastně i pro sebe – pro pocit, že nás tato „dynamická” doba ještě úplně nepohltila...
Proto tento nadační fond.

Nové obrázkové příběhy na stěnách dětské pohotovosti v Motole mají zpříjemnit pobyt

.

 

6. listopadu  2013 v 18:57  

Prázdné bílé stěny na dětské pohotovosti v Motole jsou už minulostí. Oddělení získalo novou tvář. Nadační fond Zdeňky Žádníkové ve spolupráci s výtvarníkem Liborem Škrlíkem ho vyzdobil tematickými obrázky, které mají dětem a rodičům zpříjemnit čekání na ošetřujícího lékaře. Pestře barevných je okolo šesti pater, mezi nimi i například jednotka intenzivně-resuscitační péče a kartotéka.

 

„Tohle je dětská kartotéka a tady každý dětský pacient, který sem přijde, se tu musí zastavit, zaregistrovat a pak pokračuje dál. Takže ten prostor je vyřešen různými druhy kartoték, je tu kartotéka člověčí, vesmírná, vodní, psí,“ vyjmenovává vymalované kartotéky výtvarník Libor Škrlík. 

„Tady je vesmírná kartotéka, kde jsou na návštěvě myšáci, kteří přilétli v raketě a spravují souhvězdí. V kartotéce jsou napsaná jména souhvězdí, například u Velkého vozu je poznámka namazat. Vidíte tam astronauta, který maže kolo Velkého vozu. Tady se zatoulala karta ze psí kartotéky, kterou tu ukazují marťani a nevědí, co s ní, protože se to vesmíru netýká,“ vysvětluje výtvarník. 

Snahou nadačního fondu podle Zdeňky Žádníkové je, aby prostor, kde děti někdy tráví více a někdy méně času, byl výtvarný, dynamický a aby je zabavil: „Aby částečně zmírnil stres, se kterým do nemocnice přijdou.“ 

Její nadační fond začal zdobit dětské oddělení před dvěma lety. Celkem v dětském oddělení vymaloval šest pater. 

„Když se nástěnné malby realizovaly, tak jsme se rodičů ptali, jestli jim to něco říká a jestli se jim to líbí. Nesetkal jsem se s rodičem, který by vyjádřil nesoulad s těmi kresbami. My jsme extrémně spokojení,“ pochvaluje si prostory primář novorozeneckého oddělení Miloš Černý. 

 

.

Originál článku

http://www.rozhlas.cz/zpravy/regiony/_zprava/1277954

United Kingdom best betting sites with gbetting.co.uk