Proč nadační fond?

Radost, zdraví, láska… tři slova, která symbolizují to, co si ve svém životě přejeme nejvíce.
Ne všichni jsme ale plni zdraví, síly a elánu.
Ne každý z nás má to štěstí a vyrůstá v harmonickém prostředí obklopen lidmi, které má rád a kteří ho mají rádi.
Teprve když je něco špatně, uvědomíme si, že nic není samozřejmostí.
Žijeme v dynamické době, úspěch je měřen penězi, popularitou.
Čas jsou peníze.
Zkusme se na chvíli zastavit a udělat něco pro ty druhé.
A tím vlastně i pro sebe – pro pocit, že nás tato „dynamická” doba ještě úplně nepohltila...
Proto tento nadační fond.

Zdeňka Žádníková Volencová

Kde se léčí dětská duše

TZ NFZZ dětská psychiatrie FN Motol 22.6.2017

DSC08070 m

Jaroslav Svěcený, Vlado Komár-majitel společnosti DERMACOL, Zdeňka Žádníková,
Petr Wagner-majitel BlanchePorte,
MUDr. Jana Nováková-náměstkyně FN Motol,
Jitka Synková-starostka MČ Praha Řepy,

přednosta psychiatrické kliniky profesor MUDr. Michal Hrdlička Csc., Marcel Pech-majitel Pexi.cz

Přestože žijeme v době blahobytu, možná i právě proto, stoupá počet pacientů psychiatrických ambulancí a největší, až o stovky procent procentuální nárůst mají - antidepresiva. My dospělí jsme si tak nějak zvykli na věty typu – dnes mám depku. Přitom často ani nemáme podstatný důvod k jejímu vyslovení. U dětí je to jiné. Žijí přítomností a radostí. Do té doby, než jsou vystaveni nepřízni či tlaku okolního světa anebo rodiny. Té zejména.

A pokud je jejich psychický kořínek „dlouhodobě nezaléván“, nebo je vystaven povětrnostním vlivům náročných požadavků na výkon či odolnost – najednou něco praskne, zlomí se a dítě se vám může před očima změnit v hadrovou panenku bez lesku v očích a nulovou chutí žít. Tehdy je třeba vyhledat odbornou pomoc.

V České republice funguje několik dětských psychiatrických klinik, tou největší je dětská psychiatrická klinika ve FN v Motole pod vedením přednosty profesora MUDr. Michala Hrdličky, Csc.

A právě na budovu psychiatrické kliniky se letos zaměřil Nadační fond Zdeňky Žádníkové ve spolupráci se svými sponzory a partnery. Generální sponzor NFZZ, společnost DERMACOL věnovala na výtvarnou proměnu oddělení 250.000,- Kč, zásilkový eshop značky Blancheporte z portfolia společnosti PackWay 50.000,- Kč - a projekt rovněž podpořila Městská část P17 Řepy a společnost Pexi.cz.

Novým partnerem NFZZ se stalo Odborné učiliště Chroustovice, které vyrobilo na svých CNC strojích otisky dlaní i bludiště. Bludiště proto, že z každého problému je vždy cesta ven, i když najít tu cestu někdy trvá déle. Děkujeme Ing. Bálkovi, řediteli učiliště za vstřícné jednání a ochotu a těšíme se na další spolupráci.

Předání téměř půlroční práce se konalo ve čtvrtek 22.června 2017 a malí pacienti se sami od sebe rozhodli pro všechny uspořádat hudební představení jako poděkování za proměnu oddělení. Po krásném úvodu a poděkování sponzorům, panu Vladimírovi Komárovi, majiteli společnosti DERMACOL, Petru Wagnerovi ze společnosti PackWay, starostce MČ Prahy 17 Jitce Synkové, Marcelu Pechovi z Pexi.cz a zástupkyni ředitele Odborného učiliště paní Šilarové, následovalo hudební vystoupení houslového virtuosa Jaroslava Svěceného. Jeho Paganiniáda a Ave Maria bylo úžasným zakončením celého předání. Sponzoři rovněž přivezli velkorysé dárky jak pro děti, tak pro celý personál kliniky.


Základní myšlenka výtvarného pojetí na oddělení dětské psychiatrie

… vyšla z osobního setkání a podrobné  debaty se zdravotníky.Jejich hlavní požadavky byly :

-      blízkost motivů věkovému složení pacientů,

-       realistické malby,

-       potlačení emočního výrazu,

-       evokování  různých výkladů a barevnost.

Psychologové a psychoterapeuti vybrali motivy džungle,mořského světa a lesa.

V každém prostředí jsme si vytipovali nosná témata, která lze dále rozvíjet pro potřeby výtvarného pojetí i terapie.Např. u mořského světa to byly majáky,záchranné kruhy,kompasy,atd.

Na základě  těchto informací jsme vytvořili grafické návrhy,které daly představám konkrétnější podobu. Potom již začala samotná výroba jednotlivých částí výzdoby. Převážná část motivů byla vyřezána ručně nebo na laseru z MDF desek a následně pomalována. Menší část byla zpracována  moderní technologií tisku na pevné plastové desky.Součástí  výzdoby jsou dřevěné prvky s motivy bludišť a dětských dlaní, vyrobených z  kvalitního dřeva  na CNC strojích.

Pomáhaly i děti

… povrch maleb i výrobků je ošetřen kvalitním lakem,

který vše chrání a zároveň splňuje přísné hygienické normy. Po instalaci všech těchto částí  byly barevně upraveny a olakovány i podkladové zdi. Na této fázi se velmi aktivně podílely i děti . Ty výtvarně nejzdatnější si sami navrhly a   zrealizovaly  menší nástěnnou malbu.  Právě tato spolupráce s dětmi i dospělými byla velkým bonusem, který nás všechny velmi potěšil.

 

Srovnání prostor před a po našem projektu a více fotografií z předání naleznete ve fotogalerii ww.nfzz.cz

 Kontakt:

www.nfzz.cz

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

602939909

Čtěte i zde: www.everydaymagazin.cz

United Kingdom best betting sites with gbetting.co.uk