Proč nadační fond?

Radost, zdraví, láska… tři slova, která symbolizují to, co si ve svém životě přejeme nejvíce.
Ne všichni jsme ale plni zdraví, síly a elánu.
Ne každý z nás má to štěstí a vyrůstá v harmonickém prostředí obklopen lidmi, které má rád a kteří ho mají rádi.
Teprve když je něco špatně, uvědomíme si, že nic není samozřejmostí.
Žijeme v dynamické době, úspěch je měřen penězi, popularitou.
Čas jsou peníze.
Zkusme se na chvíli zastavit a udělat něco pro ty druhé.
A tím vlastně i pro sebe – pro pocit, že nás tato „dynamická” doba ještě úplně nepohltila...
Proto tento nadační fond.

Zdeňka Žádníková Volencová

Dětský urgentní příjem ve FN Motol zdobí motivy Prahy

IMG 0031m

Vysoce specializované oddělení, kam děti přivážejí v ohrožení života, si vyžádalo zcela jiné pojetí a přístup. Výtvarník Libor Škrlík ve spolupráci s Nadačním fondem Zdeňky Žádníkové vytvořil nástěnné malby s obrázky Petřína, Orloje Vltavy nebo pražského letiště. Herečka Zdeňka Žádníková je doplnila o krátké básně. Nadační fond Zdeňky Žádníkové se dlouhodobě věnuje výzdobám ve zdravotnických zařízeních po celé České republice s cílem zmírnit pacientům stres a zpříjemnit jim pobyt v nemocničním prostředí.

Zdravotníkům velmi záleželo na originální a neokoukané výzdobě, která bude typická pouze pro jejich oddělení.  Kromě toho musel výtvarník Libor Škrlík řešit řadu technických problémů - členitost boxů, jejich absolutní prosklenost a tím omezené množství pohledových ploch, pravidelnou údržbu dezinfekčními prostředky apod. Motivy Prahy vzešly ze schůzky se zaměstnanci oddělení. V první fázi "Motolské epopeje" vznikly malby Petřína, Vltavy, letiště a Pražského orloje. Snažili jsme se vytvořit nové věci, které osloví co nejširší spektrum dětských pacientů a umožní v případě potřeby vzájemnou komunikaci mezi nimi a zdravotníky. 

Originály maleb byly navíc doplněny krátkými vtipnými básničkami, které pro tuto příležitost složila  zakladatelka Nadačního fondu Zdeňka Žádníková.

IMG 1543m

Zároveň vznikla herna na pediatrickém oddělení nefrologie s deskovou malbou o rozměrech 3,5 metru na 1 metr. Motivem je vodní kartotéka se zaměřením na hledání  různých písmenek. Malba je tvořena vyfrézovanými okrasnými drážkami a některé figury jsou vyřezány pro dojem plastičnosti. Písmenka jsou vyřezána laserem, ostatní motivy ručně.

United Kingdom best betting sites with gbetting.co.uk