Proč nadační fond?nfzz zdenka

Radost, zdraví, láska… tři slova, která symbolizují to, co si ve svém životě přejeme nejvíce.

Ne všichni jsme ale plni zdraví, síly a elánu.
Ne každý z nás má to štěstí a vyrůstá v harmonickém prostředí obklopen lidmi, které má rád a kteří ho mají rádi.
Teprve když je něco špatně, uvědomíme si, že nic není samozřejmostí.
Žijeme v dynamické době, úspěch je měřen penězi, popularitou.
Čas jsou peníze.
Zkusme se na chvíli zastavit a udělat něco pro ty druhé.
A tím vlastně i pro sebe – pro pocit, že nás tato „dynamická” doba ještě úplně nepohltila...
Proto tento nadační fond.

TISKOVÁ ZPRÁVA NFZZ – FN Motol – lůžkové oddělení dětské neurologie aneb AŤ žijí české tradice!

.

7.listopad 2019

Od roku 2009 náš nadační fond spolupracuje s Fakultní nemocnicí v Motole a společné desetileté výročí jsme oslavili předáním dalšího oddělení, tentokrát dětské neurologie. Přestože pracujeme po krůčcích a postupně, výtvarná stopa, která spojuje rozlehlé prostory naší největší nemocnice v republice je výrazná a smysluplná.

dsc 7255

Reportáž z předání

Naše práce je možná díky finanční podpoře sponzorů. Dětskou neurologii měla na svědomí „silná dámská čtyřka“: klinika GENNET v čele s ředitelkou Ivanou Kavkovou, náš nový sponzor ZÁSILKOVNA s majitelkou Simonou Kijonkovou, Městská část - Praha Řepy se starostkou Jitkou Synkovou a individuální dárkyně paní Jitka Řádková Čejková.

dsc 7258

Děkujeme rovněž Marcelu Pechovi ze společnosti PEXI-distributor hraček, která vybavila oddělení velkým množstvím společenských her.

dsc 7280img 0101

Výtvarné pojetí oddělení neurologie vycházelo z námětu zdravotníků, kteří chtěli v rámci výzdoby spojit české tradice se současností. Finální výběr padl na vánoční betlém, Velikonoce, otvírání studánek, nemohla chybět májka, Svatojánská noc, senoseč nebo vtipná mapa povodí české republiky. S vedením kliniky jsme byli v pravidelném kontaktu a postupně tak dávali jejich námětům konkrétní podobu. Důležitým požadavkem byl důraz na zařazení interaktivních prvků do výzdoby.

dsc 7189

dsc 7191

Finální výběr padl na napevno instalované malované originály a tematicky zaměřené prvky. Kompozičně celá instalace tvoří geometrické tvary – čtverce a obdélníky v různých velikostech. Barevnost odpovídá ročním obdobím - zelená, oranžová, žlutá a modrá. Vše malováno na MDF desky technikou klasické ruční malby a americké retuše. Kvalitní vrchní lak umožňuje instalace omývat desinfekcí. Pro umocnění dojmu plasticity je využívána technika frézování a vrstvení materiálu.

dsc 7212

Kromě chodby se výzdoba týkala i herny a pokojů. Pro Motivy na pokojích se využili originály z maleb na chodbě. Na herně se zapojila i Barča Sedláčková, která se na neurologii dlouhodobě léčí a vzhledem ke svému zdravotnímu stavu maluje ústy. Tentokrát jsme využili jejích kreseb do kalendáře s motivy českého roku. Barevná podmalba k jejím obrázkům je přímo na zdi a je rovněž omyvatelná.

dsc 7223

Polepy - Součástí dětské pohotovosti ve FN Motol je i řada ambulancí, které jsou situovány v přízemí a v poměrně malé vzdálenosti od chodníků. Polepy oken samolepkami s 50% propustností světla zamezí nežádoucím pohledům zvenku a zároveň vnitřní prostor ambulance zůstává vzdušný a světlý. Tematicky jsme vybrali pražské motivy, které jsou uvnitř oddělení pohotovosti. Pro účely polepu musela být vše přemalováno na grafickém tabletu a rovněž kompozičně upraveno. Celkem jsme takto vytvořili motivy pro 25 oken, které tvoří celé přízemí monobloku.

dsc 7298

Práce na odděleních byla velmi příjemná a oceňujeme, jak zodpovědně zdravotníci k celému projektu přistoupili. Děkujeme rovněž dětem z dětského domova Býchory, pod vedením p. ředitele Václava Lebdušky, které nám celé slavnostní předání hudebně uvedli.

dsc 7203

Fotogalerie zde.

Tisková zpráva v příloze ke stažení.

(TZ NFZZ

United Kingdom best betting sites with gbetting.co.uk