Proč nadační fond?nfzz zdenka

Radost, zdraví, láska… tři slova, která symbolizují to, co si ve svém životě přejeme nejvíce.

Ne všichni jsme ale plni zdraví, síly a elánu.
Ne každý z nás má to štěstí a vyrůstá v harmonickém prostředí obklopen lidmi, které má rád a kteří ho mají rádi.
Teprve když je něco špatně, uvědomíme si, že nic není samozřejmostí.
Žijeme v dynamické době, úspěch je měřen penězi, popularitou.
Čas jsou peníze.
Zkusme se na chvíli zastavit a udělat něco pro ty druhé.
A tím vlastně i pro sebe – pro pocit, že nás tato „dynamická” doba ještě úplně nepohltila...
Proto tento nadační fond.

FN Motol dětská stomatologie a ortopedie

.

13. května předal náš Nadační fond Zdeňky Žádníkové další projekt výtvarných proměn, které dlouhodobě realizuje ve FN MMotol. Tentokrát se barevného „faceliftingu“ i nového vybavení dočkala oddělení dětské stomatologie a ortopedie. 

Za účasti vedení FN Motol, našich sponzorů a zároveň přátel, Vladimíra a Věry Komárových /generální sponzor DERMACOL/, Simony Kijonkové /Zásilkovna/ a zároveň našeho nového mediálního partnera, Skupiny Prima( Projekt Prima SVĚT), kterou reprezentovala moderátorka Veronika Kubíčková  jsme obdivovali opět nezaměnitelné a originální malby, postavičky i texty, jež plní nejen funkci zábavnou, ale i vzdělávací. Našim osvíceným sponzorům patří dík i za velkorysé dárky pro zdravotníky, které udělaly velkou radost.IMG 0409

IMG 0430

 „K výzdobě jsme využili sloupy, stěny i prosklené plochy formou polepů. Na oddělení stomatologie jsme vytvořili nástěnné malby s motivy zoubkové víly a zoubkového království, na oddělení ortopedie se zase mohou pyšnit tématem ZOO na výletě. Pro tyto projekty jsme navíc volili také interaktivní nástěnné prvky, které jsou u dětí velmi oblíbené,“ uvádí dvorní malíř NFZŽ  Libor Škrlík.Za fotografie děkujeme laskavé paní učitelce Aleně Tučímové z Klášterce nad Ohří.

Motol 2022 013

Motol 2022 014

20220513 135142

„Pěkná výzdoba je chloubou již na mnoha našich pracovištích a nyní se rozšířila na stomatologické a ortopedické oddělení. Máme velkou radost. Nadačnímu fondu patří velký dík za dětské pacienty i personál. Malby, které mají děj, jsou zábavné a poučné, nepochybně dětským pacientům zpříjemňují pobyt v nemocnici. Zdravotnický personál se velmi rád podílel na výzdobě svými příběhy a nápady,“ říká Mgr. Jana Nováková, MBA, náměstkyně pro ošetřovatelskou péči FN Motol.

Motol 2022 039

Motol 2022 044

Velkou výzvu pro nás představovala tapeta na recepci dětské ortopedie, protože množství různých napevno umístěných zařízení a čidel velmi zkomplikovalo jak grafiku, tak samotnou instalaci . Výsledek ovšem stojí za to.

motol02

motol01

Náš nový partner - Skupina Prima se pod hlavičkou projektu Prima SVĚT již několik let věnuje podpoře lokálních komunit, a to napříč mnoha různými oblastmi. Podílí se především na zatraktivňování veřejných míst prostřednictvím dětských hřišť, naučných stezek a v neposlední řadě také pomáhá zútulňovat nemocniční prostory pro malé i velké pacienty . „Veselé obrázky a interaktivní hračky děti alespoň na chvíli zabaví a zmírní přirozený stres z pobytu v nemocničním prostředí. Navíc se vždy jedná o originální koncept pro dané oddělení, takže děti rády ze zvědavosti navštěvují i ostatní místa,“ říká Aleš Pýcha, marketingový ředitel skupiny Prima, a dodává: „Do výmalby Libor Škrlík velmi vtipně zapojil postavičku Primáčka ze stejnojmenného magazínu. A kromě toho, že jej děti uvidí mezi pohádkovými bytostmi na stěnách, si mohou přečíst i jeho příběhy.“

IMG 0452

 Díky společnosti ASKO – NÁBYTEK disponuje oddělení stomatologie také praktickými regály a knihovnami, ve kterých malí návštěvníci vždy najdou časopisy, omalovánky a mnoho dalších aktivit. „Spolupráci na vybavení dětského koutku v nově zrekonstruované stomatologické ambulanci ve FN Motol jsme nemohli odmítnout. Jsme rádi, že jsme se tentokrát mohli podílet na zvýšení pohodlí a komfortu dětských pacientů během návštěv FN Motol,“ říká Andrea Štěpánová, marketingová ředitelka společnosti ASKO – NÁBYTEK. „Vybrali jsme takový nábytek, který bude vyhovovat potřebám dětských návštěvníků tak, aby děti měly všechny hračky, pastelky, omalovánky i hry hned po ruce,“ doplňuje.

IMG 0373

Do projektu se tradičně zapojila společnost Pexi.cz, malí pacienti dostali zbrusu nové hry a nově také společnost ADC Blackfire, díky které si mohou děti po návštěvě ordinace odnést jako odměnu za statečnost barevné kartičky DIXIT.

Další kus krásné práce je za námi a na Motol se rádi vrátíme na přelomu roku, tentokrát nás čeká chirurgie a dětská kardiologie.

United Kingdom best betting sites with gbetting.co.uk