Proč nadační fond?nfzz zdenka

Radost, zdraví, láska… tři slova, která symbolizují to, co si ve svém životě přejeme nejvíce.

Ne všichni jsme ale plni zdraví, síly a elánu.
Ne každý z nás má to štěstí a vyrůstá v harmonickém prostředí obklopen lidmi, které má rád a kteří ho mají rádi.
Teprve když je něco špatně, uvědomíme si, že nic není samozřejmostí.
Žijeme v dynamické době, úspěch je měřen penězi, popularitou.
Čas jsou peníze.
Zkusme se na chvíli zastavit a udělat něco pro ty druhé.
A tím vlastně i pro sebe – pro pocit, že nás tato „dynamická” doba ještě úplně nepohltila...
Proto tento nadační fond.

Strakonická nemocnice barevnější

.

2. ŘÍJNA 2013

Herečka Zdeňka Žádníková - Volencová přijela i se synem, aby s výtvarnicí Magdou Veverkovou společně předaly nápadité a humorné obrázky, které nyní zdobí některá oddělení v nemocnici. Kresby byly hrazeny z hereččina nadačního fondu.

 

Radost i poučení na zdech strakonické nemocnice

STRAKONICE - O tom, že veselá mysl, je půl zdraví, není pochyb. Nemocniční prostředí, které bývá strohé a mnohdy depresivní, se snaží oživit Nadační fond Zdeňky Žádníkové-Volencové. "Zaslouží si to nejen pražské, ale i okresní nemocnice," řekla herečka na slavnostním předávání ve Strakonicích. Zdejší nemocnice byla vybrána právě pro projekt, který má za úkol oživit nemocniční prostředí dětským i dospělým pacientům i personálu. Autorkou pestrobarevných obrázků je výtvarnice Magda Veverková. Její nápaditá a humorná ztvárnění lidských vlastností, různých pořekadel a zásad jsou příjemným zpestřením nemocnice pohybují. Obrázky jsou výtvarně zpracované tak, že kolem nich člověk nemůže jen tak projít. Každé zastavení je zároveň i k zamyšlení a zabaví děti i dospělé na víc než jen pár vteřin, jak tomu bývá u běžné výzdoby. Setkat se s nimi mohou pacienti i jejich doprovod na neurologickém oddělení, dětském oddělení a na šestinedělí. Na sto obrazů i menších polepek na pokojích, vstupech a na recepci bylo pořízeno z peněz sponzorů. Náklady se pohybují kolem sto třiceti tisíc korun. Za tuto práci poděkoval ředitelce nadace i autorce obrazové výzdoby ředitel nemocnice Tomáš Fiala. Nezapomněl poukázat na její rekonstrukci,

která by po svém dokončení měla celý estetický dojem ještě umocnit. Komu se nelení, tomu se zelení. To je jedno z výtvarně zpracovaných pořekadel. Strakonická nemocnice opravdu nelení a postupně dostává zcela jinou podobu, než tomu bylo dříve. Jak řekla sama autorka veselých obrázků, chtěla zpestřit čas strávený v nemocnici jak pacientům, tak personálu, který se může těšit na nové prostředí a s úsměvem, který pohladí, vítat každého pacienta.           

-pm-

United Kingdom best betting sites with gbetting.co.uk