Proč nadační fond?nfzz zdenka

Radost, zdraví, láska… tři slova, která symbolizují to, co si ve svém životě přejeme nejvíce.

Ne všichni jsme ale plni zdraví, síly a elánu.
Ne každý z nás má to štěstí a vyrůstá v harmonickém prostředí obklopen lidmi, které má rád a kteří ho mají rádi.
Teprve když je něco špatně, uvědomíme si, že nic není samozřejmostí.
Žijeme v dynamické době, úspěch je měřen penězi, popularitou.
Čas jsou peníze.
Zkusme se na chvíli zastavit a udělat něco pro ty druhé.
A tím vlastně i pro sebe – pro pocit, že nás tato „dynamická” doba ještě úplně nepohltila...
Proto tento nadační fond.

Obrázky plné radosti rozsvítily nemocnici

.

sobota 21. září 2013

Nadační fond Zdeňky Žádníkové - Volencové pomohl vyzdobit dětské oddělení, šestinedělí a neurologii

JANA ŠTROBLOVÁ

Strakonice - Kolem stovky obrázků s citáty na zdech a polepky označující například jednotlivé pokoje vyzdobily postupně ve strakonické nemocnici nejen dětské oddělení a šestinedělí, ale i neurologii. Postaral se o to Nadační fond Zdeňky Žádníkové - Volencové. Včera došlo i jejich slavnostnímu předání.

 

Autorkou instalovaných obrázků je výtvarnice Magda Veverková. "Jsem velmi ráda, že jsem mohla tímto způsobem pomoci alespoň trochu zpříjemnit prostředí lidem, co tady jsou i pracují," řekla. Dodala, že si moc dobře pamatuje, jak sama přišla do prázdného nemocničního prostředí. Proto chtěla navodit dojem úplně jiný.

Zdeňka Žádníkové - Volencová si pochvalovala, že alespoň prostředí v českých nemocnicích se za posledních dvacet let podstatně změnilo k lepšímu. "Velký úspěch mají naše obrázky například i na odděleních, kde pečují o seniory," zmínila se.

Pochvaloval si také ředitel strakonické nemocnice Tomáš Fiala. "Jsem rád, že se s něčím takovým dostalo i na nás," poznamenal. Doufá, že celý dojem výzdoby se umocní, až bude dokončená rekonstrukce nemocnice.

Podle slov maminky Jaroslavy Švihovcové z Vacova, která je právě na oddělení šestinedělí, obrázky, které vyzařují především radost, prostor nemocnice osvěží. "A jsou moc hezké líbí se mi," dodala.

I ve strakonické nemocnici byly obrázky pořízeny z peněz sponzorů. Výrobní cena jednoho obrázku metr na metr je kolem tisíce korun. Celkově se ale náklady každé takové akce pohybují od 130 do 150 tisíc korun.

 


 Zdeňka Žádníková Volencová - nadační fond

"Alespoň prostředí v českých nemocnicích se za posledních dvacet let podstatně změnilo k lepšímu. Velký úspěch mají naše obrázky například i na odděleních, kde pečují o seniory."


 

  Magda Veverková - autorka obrázků

"Jsem velmi ráda, že jsem mohla tímto způsobem pomoci alespoň trochu zpříjemnit prostředí lidem, co tady jsou i pracují."


United Kingdom best betting sites with gbetting.co.uk