Dětské oddělení nemocnice v Havířově

14 vstup

Na základě  požadavků personálu byly výtvarně zpracovány dvě nejvíce frekventované čekárny dětského oddělení, chodba, herna a některé pokoje lůžkové části.

Vzhledem k věkovému složení pacientů – většinou menší děti - jsme společně vybrali motivy pro tuto skupinu. Ve větší - hlavní čekárně motiv safari . Nástěnná malba se zvířátky a prvky regionu –  rozcestník s místními názvy či  pozvánky na známá místa. Součástí je i malba nevyužitých dveří, velká magnetická informační tabule a u dětí velmi oblíbené hrací prvky Lokki, které tvoří hrací koutek.

V menší čekárně se jedná o kombinaci na zeď malovaného pozadí a závěsných obrázků. I zde jsou umístěny prvky Lokki. Stejným způsobem je provedena i výzdoba lůžkové části.  Vzhledem k větším formátům je zde malba zakončena olištováním. Jednotlivé výjevy tak mají v celkovém pohledu rytmus a zároveň je j jednodušší údržba.   Na spojovací chodbě, kterou prochází nejvíce lidí všeho věku jsou umístěny dvě velké MDF desky s motivem skřítků  havířů.  Mezi nimi pak v životní velikosti patronka havířů – sv. Barbora a krátké povídání o jejím životě. 

Velmi děkujeme za pomoc panu truhláři Miroslavu Polochovi a s lepením latí nám pomáhal Radim Javůrek a s instalací Tomáš Gurný. Pánové díky!

 

Před realizací Po realizaci
1b 1c
 2b  2c
 3b  3c
 4b  4c
 5b  5c
 6b  6c
 7b  7c
 8b  8c
 9b  9c
 10b  10c
 11b chodby  11c
 12b  12c
 13b  13c