Tisková zpráva NFZZ - Jičín

.

Dětské oddělení Oblastní nemocnice v Jičíně 12.9. 2019

Do jičínské nemocnice jsme díky finanční podpoře společnosti MICRORISC a spolumajiteli panu Vladimíru Šulcovi zavítali podruhé.

DSC 0455

V další etapě výzdoby dětského oddělení jsme se pustili do čtyř pokojů a pokračovali v již započaté koncepci, která se zde osvědčila a kterou si pochvalují zdravotníci i pacienti. Jedná se o kombinaci závěsných desek se samolepkami a nástěnných maleb.

 DSC 0432

DSC 0438

Výsledný formát je dvakrát jeden a půl metru v  každém pokoji. Spolupráce se zdravotníky byla jako vždy bezvadná. Vrchní sestra paní Romaňáková společně s kolektivem vybrala z našeho katalogu motivy, které byly následně graficky upraveny, nalepeny na překližku se závěsným systémem a vyříznuty na laseru.

DSC 0442

Velmi jsme si dali záležet, aby motivy byly v příjemném kontrastu s barvou stěn. Vše ostatní se dotvářelo na místě. Nástěnné malby jsou tradičně přelakovány a jsou omyvatelné. Jejich ukončení umožňuje snadné napojení při pravidelném  provozním malování. Práce v Jičíně byla příjemná, pan ředitel nemocnice Ing. Tomáš Sláma i pan Ing. Vladimír Šulc, Ph.D. byli při předání velmi spokojení a my měli radost s nimi. Chtěl bych touto cestou poděkovat všem za dobrou spolupráci.

Libor Škrlík, výtvarník

DSC 0452

 

DSC 0476

 

DSC 0473